БАНОЧКА ЩАСТЯ
ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ

Оптимістичний настрій допомагає дітям рости більш здоровими і стати творчими, позитивними і незалежними в майбутньому. У всіх нас бувають важкі часи, які можуть тривати дні, тижні або навіть місяці.
Пережити такі періоди людям допомагає позитивне мислення, ефекти якого науково підтверджені.
Психологи, використовуючи дані досліджень, встановили, що налаштування на успіх в конкретній справі може сприяти підвищенню імунітету до деяких інфекційних захворювань.У випадку з дітьми відбувається те ж саме.

Як формувати позитивне мислення у дітей?

Пропонуємо Вашій увазі чудову методику, розроблену іспанськими психологами.
Що треба зробити
Для початку вибираєте велику і красиву скляну банку. Вона і буде банкою щастя. Ви можете підписати її за допомогою маркера або приклеїти на неї красиву картинку.
Банку треба розмістити на видному місці в будинку.
Щодня батьки і діти повинні описати те, що найкраще трапилося з кожним з них протягом дня. Це можуть бути зовсім прості речі, наприклад, добре слово, посмішка або речі значно більші – іспит, який зданий краще, ніж очікувалося.При написанні записки інформація, що міститься в ній, відкладається в мозку, навіть якщо ми цього і не усвідомлюємо.Записку складають і відправляють в банку.Приблизно через 6 місяців або коли банка буде заповнена, записки виймаються і читаються вголос.

Що дає застосування такої методики

Дитина навчиться думати про хороші речі, які трапляються з нею протягом дня.
Вона буде цінувати навіть незначні позитивні речі, які можуть бути непоміченими іншими людьми.
Дитина зможе відрізняти невеликі проблеми від дійсно істотних.
Дитина навчиться бути вдячною.
Все це поліпшить спілкування і атмосферу в цілому в сім’ї.


ЯК ПЕРЕЖИТИ КАРАНТИН І ЗАЛИШИТИСЬ СПОКІЙНИМИ БАТЬКАМИ?

паніка
Паніка – психічний стан людей — несвідомий, нестримний страх, викликаний небезпекою, що охоплює людину. Вірус – це загроза, і в умовах нестабільності, у тривозі за своє життя і здоров’я близьких, не рідко ми втрачаємо критичне мислення і впадаємо в панічні стани.
Що можна зробити, щоб уберегти себе та корисно і безпечно провести час вдома з дітьми, в умовах ізоляції у зв’язку із загрозою розповсюдження короновірусу?

Ось декілька порад

1. Обмежте контакти людей в соцмережах, від яких ви отримуєте інформацію про карантин, його перебіг, актуальний стан. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без зайвого аналізу ситуації та особистісних оціночних суджень.

2. Відслідковуйте свої почуття. Коли діти і батьки знаходяться в обмеженому просторі досить довгий час, закономірно що виникає дуже багато різноманітних ситуацій, на які ми так чи інакше реагуємо. Дуже важливо в цей момент зрозуміти які саме у вас почуття – страх, злість, тривога, лють, роздратування чи яке-небудь інше і відчути що саме їх викликало. Оскільки, може відбутись підміна почуттів, коли, наприклад, ви можете злитись на підвищення курсу валют і через це сильно накричати на дитину за розлитий чай. Намайгайтесь розмежовувати, які саме почуття і до кого чи чого, ви відчуваєте. Краще обговорити з дітьми почуття допоможуть такі книги: “Велика книга почуттів”, “Книга Від…до. Почуття: від суму до радості”, “Безліч емоцій. Що означає кожна?”

3. Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину. Діти все відчувають, вони розуміють, що є певне напруження і батьки стривожені. Необхідно спокійно пояснити дітям ситуацію простою та зрозумілою мовою, без зайвої паніки сказати про свої відчуття занепокоєння та тривоги і розповісти про елементарні правила особистої гігієни, які можуть захистити від вірусів (регулярно мити руки, не брати нічого брудного до рота, зайвий раз не цілуватися і не обійматися…). Для маленьких дітей ці правила можна перетворити на гру.

4. Утворіть ритуали. Ізоляція – це свого роду криза, це зміна стабільності і звичайного режиму. Завдання для батьків в цей час організувати нові ритуали, які забезпечать стабільність дітям. Це можуть бути: фізична зарядка в певний час, телефонні та відео дзвінки з рідними, спільне приготування їжі, ігрові турніри з різноманітних настільних чи активних ігор.

5. Організуйте дітям ігрову діяльність. Під час карантину можна пограти в різні навчальні ігри або розважальні.
Ігри, щоб не забути букви та цифриТвінс АБЦ, гра"Грайливі сови", гра з маркером "Жирафчик", дошка-вкладка «Цифри», дерев’яна іграшка половинки «Рахуємо до 10», дошка-вкладка Алфавіт, Математична пробірка,
Настільні ігри на розвиток мисленняКольорики, різноманітні пазли, головоломки, магнітний танграм, математичний планшет, Кольорові жабенята, Шкарпетки рукавички, гра Ку-ку-рі-ку Будь першим, ігри меморі, Лимонади.
Розважальні ігримагнітна гра “Торт”, гра настільна з липунами (Монстроманія), "Сковорідки", "Хто Я", "Дженга","Мафія",
Активні ігриходулі, м’ячики, фітболи, килимки з каменями, боулінг.

6. Створіть резервний список активностей та ігор з дітьми, в який можна глянути, коли буде здаватись, що зробили вже все що можливо.

7. Підтримуйте свій ресурс. Насправді батьки легко можуть взаємодіяти зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. І тут головне зрозуміти, що в даний період ізоляції не всі ваші дії повинні мати якийсь сенс. В звичайному ритмі ми звикли ставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась – необхідно навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату. Дозвольте собі робити щось без конкретної цілі. Спробуйте зрозуміти, що підходить більше для вас – перегляд фільмів, рукоділля, читання книг, онлайн-навчання, спорт вдома.

Ще один важливий момент стосовно внутрішнього ресурсу – не плануйте далеко наперед. Оскільки ситуація не зовсім стабільна, не ставте конкретних планів, щоб не розчаровуватися у випадку іх нереалізації.
Здоров’я всім і пам’ятайте – карантин скоро скінчиться!

12 способів зробити дистанційне навчання цікавим

Останнім часом і учні, і вчителі стикаються з новими умовами навчання, які викликані епідемією COVID-19. Коли діти змушені пристосовуватися до дистанційного навчання, вони перестають отримувати задоволення від навчання. Навіть переконати дитину виконувати домашні завдання може бути складно.

У деяких сім'ях ситуація ускладнюється тим, що батьки багато часу проводять на роботі, у них немає доступу до всіх технологій, необхідних для дистанційного навчання тощо. Згідно зі статистикою, кожна п'ята дитина залишається без нагляду до вечора, поки батьки не повернуться з роботи. Багато сімей не мають домашнього інтернету.

Однак навіть якщо батьки багато часу проводять на роботі, вони можуть допомогти дитині зробити дистанційне навчання цікавим.

Наведемо декілька порад для учнів молодших, середніх і старших класів. Ці поради допоможуть дітям отримувати задоволення від навчання в умовах карантину.

Багато дітей вважають домашні завдання нудними або просто відчувають занепокоєння, коли батьки кажуть їм іти вчити уроки. Але це не означає, що всім дітям потрібна однакова мотивація. Коли йдеться про виконання домашніх завдань, враховуйте вік дитини.

Поради для молодших школярів

Маленьким дітям часто буває важко зосередитися на дистанційному навчанні й виконанні домашніх завдань: удома вони стикаються з безліччю відволікаючих чинників. Як їх подолати? Зробіть навчання схожим на гру.

1. Зробіть місце, де дитина вчить уроки, більш цікавим. Діти найчастіше вчать уроки у своїй кімнаті або в тій, де мають місце за столом. Але там дуже часто є багато речей, які відволікають дитину. Перед початком навчального року створіть для неї «місце для уроків» у тихій частині квартири. Маленькі діти будуть в захваті, якщо ви назвете це місце «замком для уроків». Головне, щоб це місце було добре освітлене. Забезпечте дитину необхідним приладдям, щоб їй не потрібно було залишати це місце, поки вона не вивчить уроки.

2. Засікайте час. Маленькі діти люблять усілякі змагання. Зробіть виконання домашнього завдання схожим на змагання. Наприклад, рахуйте, скільки слів дитина зможе правильно написати або скільки математичних прикладів розв'язати за 10 хвилин. Наступного дня запропонуйте малюкові «побити» власний рекорд. Якщо в дитини є брати або сестри, ви можете влаштувати змагання між ними.

3. Застосовуйте навчальні мобільні додатки. Додатки зроблять вивчення шкільних предметів (наприклад іноземних мов або математики) більш захопливим. Це буде особливо корисно у вивченні предметів, які важко даються дитині.

4. Використовуйте пісеньки й римування. В інтернеті можна знайти найрізноманітніші пісеньки й римування, за допомогою яких можна вивчити український чи англійський алфавіт, назви планет Сонячної системи, дні тижня, кольори веселки й багато інших речей, які школярі вивчають у молодших класах. Якщо ви не можете знайти пісеньку на будь-яку тему, можете самі скласти її разом з дитиною.

Поради для учнів середніх класів

У середніх класах діти стають більш самостійними і можуть виконувати домашні завдання самостійно або з однолітками. Завдання дорослих у цьому віці – надавати дитині невелику підтримку й допомагати навчатися дисципліновано.

5. Використовуйте метод «продуктивного часу». Він полягає в тому, що ви встановлюєте дитині таймер на певний час. На цей час вона повинна зосередитися на виконанні завдань. Коли встановлений час сплине, вона може зробити невелику перерву перед наступним «продуктивним» періодом. Після того як дитина виконає всі необхідні завдання, можна чимось її нагородити. Це теж добре мотивує учнів середніх класів.

6. Дозвольте дитині вчити уроки разом з друзями. Якщо дитині важко дається якийсь предмет, вона може вчити уроки разом з другом. Під час карантину це можна робити в режимі онлайн. Спільне виконання домашніх завдань зміцнює в дітей почуття товариськості. При цьому ви менше контролюєте дитину й можете зайнятися в цей час своїми справами.

7. Створіть дитині розпорядок. Якщо в дитини немає розпорядку, це може викликати у неї стрес. Визначте час, коли вона має щодня виконувати домашнє завдання. Крім цього, ви можете придумати певні ритуали. Наприклад, під час виконання уроків ви можете вмикати дитині музику, яка їй подобається. Також можете запропонувати дитині винагороду за добре виконану роботу (наприклад, це може бути невелике частування).

8. Зберігайте позитивний настрій. Дитина дивиться на вас і формує своє ставлення до навколишнього світу. Звертайте увагу на те, як ви ставитеся до виконання домашніх завдань. Якщо ви вважаєте домашні завдання необхідною рутинною роботою – імовірно, що дитина вважатиме так само. Ставтеся до домашніх завдань як до цікавого заняття, упродовж якого можна дізнатися щось нове.

Поради для старшокласників

Якщо дорослі просто контролюватимуть старшокласника й нагадуватимуть йому, щоб вивчив уроки, це не спрацює. Допоможіть йому самостійно організувати процес підготовки домашніх завдань. Перевіряйте його приблизно раз на тиждень, щоб дізнатися, чи потребує його план коригування.

9. Будьте організовані. Старші класи – це ідеальний час, щоб підготуватися до самостійного життя, яке настане після закінчення школи. Поясніть підліткові, що для досягнення своїх цілей він повинен будувати плани і крок за кроком досягати їх.

Коли дитина отримує завдання на тиждень, місяць або чверть, спочатку вона повинна розбити завдання на етапи і визначити терміни їх виконання. Старшокласник може використовувати для цього настінний календар або додаток у телефоні.

10. Винагороджуйте себе. Робота дається легше, коли знаєш, що в результаті тебе чекає нагорода. Запропонуйте дитині включити таймер. Поки він відраховує час, вона повинна без перерв виконувати завдання. Після того як встановлений час закінчиться, дитина може винагородити себе чимось смачним або провести якийсь час у соціальних мережах.

11. Оновіть робоче місце. Дозвольте підліткові самому облаштувати місце, де він учить уроки. У нього повинно бути завжди напохваті все необхідне приладдя: ручки, маркери, липкі стікери, папір тощо. Поряд з робочим місцем дитини можна повісити коркову дошку або фліпчарт, щоб вона могла прикріплювати листки з нотатками або писати на фліпчарті маркерами.

12. Слухайте музику під час виконання завдань. Фонова музика підвищує продуктивність. Тому дозвольте дитині слухати музику, коли вона вчить уроки. Краще слухати музику без тексту, щоб запобігти відволіканню.

Кiлькiсть переглядiв: 626

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Вересень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930